Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet do lat 18

Takiego wydarzenia w chocianowskiej hali jeszcze nie było. Zawody o randze mistrzowskiej zawitały do naszego miasta w bardzo mocnym wydaniu. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to impreza, która z roku na rok nabiera coraz większej rangi.

Tym razem do Chocianowa przyjechało szesnaście drużyn z całego kraju. Czternaście z nich, by przyjechać do naszego miasta walczyło w turniejach eliminacyjnych. Dwa pozostałe, czyli LUKS Ziemia Lubińska (gospodarz) oraz BTS Rekord Bielsko-Biała (obrońca tytułu) udział miały zapewniony. Ostatecznie w Chocianowie pojawiły się zespoły z m.in. Warszawy, Krakowa, Olsztyna, Rybnika, Tczewa czy Tarnowa.

 Od blisko dwóch lat podkreślam, że w mieszkańcach Chocianowa tkwi pozytywna energia, którą trzeba po prostu w nich obudzić. Ten turniej to właśnie efekt tych działań, ponieważ dla chocianowian nasza hala stała się jednym z regularnych miejsc spotkań. Nasze poczynania coraz częściej są dostrzegane na zewnątrz i to z całą pewnością cieszy. Mam nadzieję, że będziemy mieli zaszczyt organizować kolejne takie wydarzenia w Chocianowie – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

To były trzy dni sportowej rywalizacji, by wyłonić Mistrza Polski w Futsalu Kobiet do lat osiemnastu. Ostatecznie tytuł obronił BTS Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał po rzutach karnych AZS Uniwersytet Warszawski.

 Panie Burmistrzu, za nami widzimy napis „Bądźmy Dumni z Chocianowa”. Możecie być dumni z tego, co zrobiliście, jak przygotowaliście imprezę, jak to wszystko wyglądało – takimi słowami wydarzenie podsumował Adam Kaźmierczak, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialny za futsal.

– Organizowanie tutaj imprez to czysta przyjemność, ponieważ wiem doskonale, że mogę liczyć na wsparcie wielu osób, które chcą by Chocianów się rozwijał. Wiele osób zazdrości możliwości organizowania takiego wydarzenia, więc z całą pewnością możemy być dumni, że to właśnie tu udało nam się to zrobić. Wiem, że PZPN jest zadowolony z tej lokalizacji, więc możemy spodziewać się kolejnych takich wydarzeń – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Nagranie dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie.